Restorers Classic 4 Inch Heavy Duty Surface Bolt
Restorers 4-Inch Heavy-Duty Surface Bolt is made of solid brass and comes with 2 strikes. Surface bolts are a great way to lock many things such as windows, doors, cabinets, and more. Antique Brass, Brushed Nickel, Oil Rubbed Bronze, Polished Brass, and Polished Nickel finishes.
Specifications
| Brand | Restorers Classic |
| Material | Solid Brass |
| Shipping | Usually Ships In 3-5 Business Days |
| Style | Late 19th Century, Early 20th Century |
| Diameter | Knob: 3/4" |
| Length | 4" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | Brackets: 1 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like